Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна експортувала 6,9 млн. т зерна з початку нового сезону

У липні-вересні та за перші 10 днів жовтня 2009/10 маркетингового року з України експортовано 6,88 млн. тонн зерна, з них пшениці - 3,9 млн. тонн (у т. ч. продовольчої - 1,82 млн. тонн), ячменю - 2,35 млн. тонн, кукурудзи - 0,52 млн. тонн, борошна вивезено 35,9 тис. тонн.

Такі данні було озвучено 13 жовтня п.р. на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, присвяченому темі забезпечення ефективного використання зерна врожаю 2009 року на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Врожай зерна у 2009 році, який за останніми оцінками складе 42,9 млн. тонн, та перехідні залишки в розмірі 7,5 млн. тонн дають змогу повною мірою задовольнити потреби внутрішнього ринку (27,0 млн. тонн) та експортувати в поточному сезоні в межах 18,0 - 18,4 млн. тонн зерна, - наголосили учасники слухань.

За результатами обговорення було прийнято рішення, що для оптимізації ланцюга постачання зерна на зовнішні ринки необхідно визначити можливості зниження розцінок за послуги елеваторів стосовно всіх технологічних операцій із зерном, а також уніфікації таких розцінок.

Учасникам ринку також було рекомендовано, за умови наявності у них достатніх фінансових ресурсів, мінімізувати витрати на зберігання зерна шляхом оренди чи придбання власних елеваторів, в тому числі й на умовах кооперації. Крім цього, на думку членів Комітету, необхідно надавати послуги щодо сертифікації зерна за схемою "одного вікна" для спрощення процедури й заощадження часу.

За даними Держкомстату, за січень-серпень 2009 року з України було експортовано зернових культур на 2176 млн. дол. США, насіння олійних рослин - на 492 тис. дол. США, жирів та олії - на 1124 тис. дол. США.