Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Зернотрейдери вичерпали прогнозовані експортні обсяги пшениці

Зернотрейдери вичерпали прогнозовані експортні обсяги пшениціЗ початку 2012/13 маркетингового року (липень-червень) з України експортовано 6,1 млн.т пшениці. Як повідомляє Мінагрополітики, це є максимально можливим обсягом експорту зернової, погоджений у межах діалогу зерноторгівельних компанії із владою. Уряд не планує запроваджувати офіційних обмежень на експорт збіжжя і сподівається на дотримання зернотрейдерами умов Меморандуму.

За даними Мінагрополітики у 2012 році в Україні було вироблено 15,7 мільйона тонн пшениці. При експорті 6,1 млн.т на ринку залишається близько 8,6 мільйона тонн пшениці. Всього до кінця року буде використано 5,2 мільйона тонн пшениці, з них на харчові потреби – 2,6 мільйона тонн. Тобто, прогнозований обсяг перехідних залишків на початок нового 2013/14 маркетингового року має скласти біля 3,4 млн.т. Це більше, ніж перехідні залишки попередніх двох сезонів (2-2,5 млн.т) й дефіциту зернової на внутрішньому ринку не очікується. Звісно, при умовах повного зупинення експорту.

В січні 2013 року, за офіційною митною статистикою, в сім країн світу було експортовано лише 122,5 тис. тонн пшениці. Судовими партіями зернова постачалась в чотири країні - Лівію, Південну Африку, Сірію і Туніс (загалом - 121,7 тис.т). В порівнянні з обсягом торгівлі в грудні (533 тис.т) й листопаді (1425 тис.т) минулого року, прослідковується добровільне згортання даного напрямку діяльності зернотрейдерами. Напевно, поставки зерна в січні велись лише по раніше підписаним угодам.

На перше місце по обсягам експорту вийшла кукурудза - в січні за кордон було продано 1637 тис.т зернової. Це менше, ніж результати грудня (2,1 млн.т), але більше, ніж було реалізовано в листопаді 2012 року (1,47 млн.т). Загалом, з початку 2012/13 маркетингового року (жовтень - вересень) експортовано майже 6,3 млн.т кукурудзи. Очікується, що за сім місяців до завершення сезону буде експортовано щонайменш ще 6-7 млн тонн кукурудзи.