Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна займе місце серед світових лідерів-експортерів кукурудзи

Україна займе місце серед світових лідерів-експортерів кукурудзиВ цьому році Україна планує експортувати 16,4 мільйона тонн кукурудзи. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Це стане можливим завдяки цьогорічному високому врожаю кукурудзи, який сягне 26 мільйонів тонн, тобто на 24% більше, ніж торік.

"На кукурудзу завжди буде високий попит на зовнішніх ринках. Країни Азії, Близького Сходу, Африки нарощують її імпорт. Я наголошую, що це повинна бути українська кукурудза. Тому, через такий високий експортний потенціал, ми нарощуємо обсяги її виробництва. Починаючи з 2010 року аграрії приблизно втричі збільшили врожай цієї культури" – наголосив міністр.

Щодо експортного потенціалу зернових в цілому, то раніше очільник Мінагрополітики повідомляв, що у поточному маркетинговому році 2013/14 (липень – червень), він може перевищити 30 мільйонів тонн. За перших два місяці нового сезону (липень-серпень) Україна експортувала майже 4 мільйона тонн зерна.

Нагадаємо, що в попередньому сезоні 2012/13 експорт зерна з України склав 22,1 млн. тонн, тобто в новому сезоні очікується зростання більш ніж на 35%. За підсумками минулого року, основними імпортерами зернових з України є Іспанія, Єгипет , Саудівська Аравія, Італія, Ізраїль.

Варто відмітити, що рекордний врожай кукурудзи вже позначився на ціні, зокрема закупівельні ціни на фуражну кукурудзу на сьогодні на елеваторах Нібулон на півдні України складають 1230-1250 грн/т проти цьогорічних липневих цін, а також минулорічних вересневих цін, які коливались біля 2000 грн за тонну (на умовах CPT термінал Нібулон в м.Миколаїв).

Очікування великого врожаю кукурудзи в України пояснюється як збільшенням посівних площ на 10% до 4,8 млн.га в порівняння з 2012 роком, так й зростанням врожайності, зокрема через впровадження нових технологій вирощування. Наприклад, в цьому році в Криму господарством KSG Argo здійснено проект по вирощуванню кукурудзи на крапельному зрошенні на 1200 га. Очікується врожай в обсязі 12-12,8 т/га при середній врожайності по Україні 4,79 т/га й 6,44 т/га у 2012 та 2011 роках відповідно. Причому досвід окремих країн світу показує, що врожайність кукурудзи на крапельному зрошенні може досягати 20-25 т/га.