Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна нарощує обсяги експорту кукурудзи

Україна нарощує обсяги експорту кукурудзиВ поточному році в Україні очікується рекордний врожай кукурудзи - за різними оцінками виробництво зернової складе від 26 до 30 млн тонн. Жнива пізніх культур ще тривають майже на усій території країни, але вже можна констатувати, що попередній рекордний врожай, отриманий в 2011 році (22,8 млн.т), побито. Наразі на перший план виходить питання експорту надлишків – потреби внутрішнього ринку не перевищують 10 млн.т.

Узагальнюючи дані митної статистики та звітів Держстату України щодо експорту кукурудзи отримуємо наступну інформацію: експорт за вересень – жовтень поточного року склав 1,48 млн.т на суму близько $276 млн. За аналогічний період 2012 року Україна експортувала 1,5 млн.т кукурудзи на суму $394 млн. При незначній різниці в обсязі (22 тис.т), зниження по сумі експорту сягає 30%.

Зворотною стороною рекордного врожаю не тільки в Україні, а й в світі, стало падіння цін на зернові. З аналізу митної статистики за вересень-жовтень видно, що в 2012 році Україна експортувала кукурудзу по середній ціні $262 за тонну, а в поточному році середня ціна складає $186 за тонну.

Як раніше повідомляв Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк у листопаді темпи відвантажень значно пришвидшились. За даними міністерства станом на 13 листопада на зовнішні ринки було відправлено 3,4 мільйона тонн цієї культури. Загалом же у 2013/14 маркетинговому році Мінагрополітики прогнозує експорт кукурудзи на рівні 17,7 мільйона тонн.

В полях ще залишається біля 800 тис.га кукурудзи - за оперативними даними Мінагрополітики на 14 листопада 2013 року кукурудза на зерно зібрана на площі понад 4 млн.га (83% прогнозу). З даних площ намолочено 24,9 млн.т зерна при середній врожайності 6,1 т/га. Мінагрополітики очікує, що після закінчення жнив буде отримано 30 мільйонів тонн кукурудзи.

Незважаючи на падіння цін й затяжні жнива 2013 року, кукурудза залишається основною експортоорієнтованою культурою для України. Профільне міністерство планує, що завдяки розвитку зрошення в південних регіонах, де вже зараз на експериментальних полях врожайність кукурудзи сягає 12 т/га й більше (при середні врожайності в Криму 8,51 т/га), стане можливим збільшувати врожайність цієї зернової.