Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Експортовано 30 млн тонн українського зерна

Експортовано 30 млн тонн українського зернаЗа даними Міністерства аграрної політики та продовольства, станом на 16 квітня поточного року обсяги експортованих та підготовлених до експорту (в припортових елеваторах або на кораблях) зернових складають 30,0 млн, в тому числі 8,5 млн тонн пшениці, 2,3 млн тонн ячменю та 18,8 млн тонн кукурудзи.

Із фактично експортованих на відповідну дату 28,6 млн тонн, пшениця склала 8 млн тонн, кукурудза - 18,1 млн тонн , ячмінь - 2,2 млн. тонн, та 308 тис. тонн інших зернових - повідомляє Міністерство.

Таким чином можна констатувати, що не дивлячись на певні труднощі в політичній ситуації в Україні, в тому числі, скороченням кількості портів, які працюють на повну потужність, в поточному маркетинговому році можуть справдитись самі оптимістичні прогнози щодо об’єму експорту зернових Україною на рівні 30-32,5 млн тонн. Також не справдились песимістичні прогнози, які лунали на початку сезону, що через повільні жнива та інфраструктурні проблеми Україна зможе продати за кордон лише 24 млн тонн зерна.

Щодо структури експорту, як і раніше, кукурудза є найбільш експорторієнтованою культурою, її частина в загальному експорті складає 63%, за 5 місяців доля кукурудзи збільшилась на 13% з 50% у грудні 2013, частка пшениці – 28%, ячменю – 8%, інші зернові складають 1%.

За поточними оцінками Міністерства сільського господарства (USDA) експорт фуражних зернових в поточному маркетинговому році складе 21,68 млн тонн, що більше прогнозованих в березні 21,18 млн тонн (у тому числі експорт кукурудзи збільшиться на 0,5 млн тонн до 19 млн тонн). Прогнозується також зниження експорту пшениці на 0,5 млн тонн з 10 до 9,5 млн тонн.

Таким чином, загальний експорт зернових в сезоні 2013/14, за останніми прогнозами USDA, складе 31,18 млн тонн. Ця цифра може бути досягнута вже до кінця квітня. За два місяці, що залишились до кінця сезону для пшениці й ячменю (маркетинговий рік для цих культур - липень-червень) й за чотири для кукурудзи (вересень-серпень), обсяг експорту може досягти 33-35 млн тонн - абсолютний рекорд для України.