Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Поточні обсяги експорту зернових в Україні перевищили тогорічний рекорд

Поточні обсяги експорту зернових в Україні перевищили тогорічний рекордПоточний обсяг експортованого та підготовленого до експорту збіжжя станом на 12 червня склав 33,3 млн тонн. Для порівняння - рекорд попереднього маркетингового року складав 32,4 млн тонн. Таким чином, ще до закінчення маркетингового року, можна констатувати новий рекордний обсяг експорту зернових в країні.

Нагадаємо, на 2014/15 МР прогнозувались обсяги експорту на рівні 37,23 млн тонн, про що наприкінці січня було підписано "Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб'єктами господарювання–експортерами зерна у 2014/2015 маркетинговому році". Таким чином, до досягнення прогнозованих обсягів аграріям країни залишилось за півтора місяці поставити за кордон 3,9 млн тонн збіжжя. Вже по поточним обсягам експорту, вже зараз можна сказати, що Україна експортувала більше половини (52%) від рекордного врожаю, який у 2014 році склав 63,8 млн тонн.

Поточна структура експорту дещо відрізняється від тогорічної. Так, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України обсяги експортованих та підготовлених до експорту культур розподілені наступними частками: більше половини, а саме 54%, з обсягом приблизно у 18 млн тонн склала кукурудза; більше третини, а саме 32%, з обсягом у 10,7 млн тонн склала частка пшениці, приблизно одну шосту (13%) склала частка ячменю з обсягом 4,5 млн. тонн; інші культури склали частку менше 1%. Порівняно з минулим роком частка кукурудзи в загальному експорті знизилась на 8%, частка ячменю зросла на 5%, частка кукурудзи зросла на 3%.