Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Поточні темпи експорту зернових в Україні нижчі за минулорічні

Поточні темпи експорту зернових в Україні нижчі за минулорічніПонад 8,8 млн тонн зернових культур станом на сьогодні експортовано з України. Зокрема частку 59% у поточних показниках займає пшениця, якої експортовано майже 5,2 млн тонн. В тому числі продовольчої пшениці поставлено на зовнішні ринки 3 млн тонн, фуражної пшениці понад 2 млн тонн. Ячменю експортовано 2 млн тонн, або 22% в загальному поточному обсязі. Кукурудзи відвантажено понад 1,4 млн тонн, або 15% від загального обсягу.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 9,7 млн тонн зернових, тобто на 0,9 млн тонн більше ніж у поточному. Пропорції минулорічного експорту були східні с цьогорічними. Найбільшу частку займала пшениця, якої було експортовано майже 5,4 млн тонн. З них понад 2,7 млн тонн продовольчої та понад 2,6 млн тонн фуражної пшениці. Ячменю за аналогічний період було експортовано майже 3 млн тонн. І експорт кукурудзи складав понад 1 млн тонн. Такі дані оприлюднило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Як повідомлялось раніше, офіційний прогноз експорту зернових в поточному маркетинговому році знаходиться на рівні 42 млн тонн. Також, варто відзначити, що обсяг експорту зафіксований в Меморандумі про взаєморозуміння на 2018/19 МР, що було підписано 10 серпня цього року складає- прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн, які включають в себе також експорт борошна в перерахунку на зерно та 8 млн тонн фуражу. Обидва показники є не остаточними, та можуть бути скориговані.