Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна вже поставила на зовнішні ринки третину від прогнозованих обсягів експорту зернових

Україна вже поставила на зовнішні ринки третину від прогнозованих обсягів експорту зерновихПонад 12,5 млн тонн зернових експортовано Україною з початку поточного маркетингового року. Частку у 59% в цьому обсязі займає пшениця, якої експортовано 7,4 млн тонн, в тому числі продовольчої пшениці експортовано 4,3 млн тонн, фуражної - 3 млн тонн. Частку у 40% або 5 млн тонн  порівну поділили між собою ячмінь і кукурудза.

Як повідомлялось раніше, поточні темпи експорту дещо нижчі за минулорічні, коли на аналогічну дату було експортовано 13,5 млн тонн зернових. Також, в минулому році дещо відрізнялась структура експорту. Пшениця складала частку у 58% з обсягом 7,9 млн тонн. Обсяг ячменю складав 25% від загального експорту, його було поставлено на зовнішні ринки 3,4 млн тонн. І кукурудзи було експортовано 11% від загального обсягу або 1,6 млн. тонн. Такі данні повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства України.

Згідно оновленим офіційним прогнозам, в поточному маркетинговому році експорт зернових в Україні очікується на рівні 42,5 млн тонн, таким чином на сьогодні вже експортовано 29% від прогнозованого обсягу експорту і 23% від зібраного в Україні врожаю станом на кінець жовтня. В загалом очікується, що в цьому маркетинговому році експорт зернових складе 66% від прогнозованого врожаю у 64 млн тонн.

Також Мінагрополітики повідомило, що станом на 26 жовтня українські аграрії намолотили 55,8 млн тонн зерна з площі 13,2 млн га (89%) при врожайності 42,4 ц/га. З них зібрано кукурудзи – 20,7 млн тонн з площі 3,0 млн га (66%) при врожайності 69,0 ц/га. Варто відзначити, що поточна врожайність на 45% перевищує показники минулого року. З технічних культур вже намолочено 13,0 млн тонн соняшнику з площі 5,8 млн га (96%) при врожайності 22,4 ц/га - кінцева цифра перевищить 13,5 млн тонн що стане історичним рекордом для соняшнику.