Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Новий рекорд експорту зернових в Україні

Новий рекорд експорту зернових в Україні47,8 млн тонн зернових експортовано Україною станом на 10 червня поточного року. Це на 9,8 млн тонн більше чим 39,4 млн тонн експортованих в минулому маркетинговому році. Зокрема експортовано 28,2 млн тонн кукурудзи, що в загальному експорті займає частку у 58%. Пшениці експортовано 15,3 млн тонн, або 32% від загального експорту. Ячменю експортовано 3,5 млн тонн, що менше ніж 1% від загального експорту. Жита експортовано 88,2 тис тонн, також експортовано 277 тис тонн борошна.

Такі дані повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України. Поточний обсяг вже перевищив попередній рекорд експорту зернових, що був встановлений в 2016/17 МР і дорівнював 43,8 млн тонн.

Як повідомлялось раніше, в поточному році прогнозується обсяг експорту на рівні 49 млн тонн. До досягнення рівня прогнозів країні залишилось відвантажити на експорт 1,2 млн тонн. Дивлячись на поточні темпи відвантажень, які за 10 днів червня дорівняли 759 тис тонн можна констатувати, що прогнозований обсяг експорту є досить реалістичним.

Також варто відзначити, що поточний обсяг експорту борошна нижчий за минулорічний, так в минулому році було експортовано 430 тис тонн борошна, що значно більше поточних 277 тис тонн.