Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Поточні темпи експорту зерна на третину швидші за минулорічні

Поточні темпи експорту зерна на третину швидші за минулорічні15,44 млн тонн зернових та зернобобових культур експортовано з України станом на сьогодні. Зокрема вже експортовано 9,9 млн тонн пшениці, 3 млн тонн ячменю, 2,5 млн тонн кукурудзи і 2 тис тонн жита. Поточний обсяг експортованих зернових більший за минулорічний на 4,3 млн тонн. Експорту зерна і борошна разом складає 15,57 млн тонн.

Зокрема борошна експортовано 96,7 тис тонн, що на 39,1 тис тонн більше аналогічного періоду минулого року. Такі дані повідомило колишнє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, що за підсумками минулого року Україна експортувала рекордні 50,4 млн тонн зернових, зернобобових та борошна, що на 10,5 млн тонн більше ніж 2017/18 МР, коли експорт склав 39,9 млн тонн. Більшу частину з експорту склала кукурудза - 29,82 млн тонн.

Також варто відзначити, що с початку поточного маркетингового року вже експортовано 63% минулорічного обсягу пшениці. Як повідомлялось раніше, декілька років поспіль уряд нашої країни підписував Меморандум про взаєморозуміння між учасниками зернового ринку з метою стабілізації та прогнозованості ринку зерна, зокрема пшениці. В поточному році в Меморандумі про узгодження позицій на ринку зерна на 2019-2020 маркетинговий рік, вперше за дев'ять років підписання, не має  додатків з завчасним затвердженням граничної чисельності експорту. Меморандум набув чинності з дня підписання 3 жовтня 2019 року та діє до 1 липня 2020 року.