Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Експорт зернових продовжує випереджати минулорічні темпи

Український експорт зернових продовжує випереджати минулорічні темпиСтаном на вчора, тобто за 4,5 місяці сезону для пшениці/ячменю й 2,5 місяці для кукурудзи, Україною експортовано 43% минулорічного обсягу зернових і зернобобових культур, а саме 21,4 млн тонн. Зокрема пшениці експортовано 12,3 млн тонн або 57% від поточного експорту зернових; кукурудзи експортовано 5,3 млн тонн, або 25% від загального обсягу зернових; ячменю експортовано 3,37 млн тонн, або 16% від загального експорту. Жита експортовано 5 тис тонн.

Також експортовано 134,6 тис тонн борошна. Такі дані опубліковані на Інформаційно-аналітичному порталі АПК України.

Як повідомлялось раніше, поточні темпи експорту зернових і борошна на третину швидші за минулорічні і ця тенденція зберігається і зараз. Так випередження по загальним темпам експорту на вчора складало 6,3 млн тонн або 29%. Пшениці вже експортовано 80% від минулорічного обсягу, який складав 15,6 млн тонн. Також, обсяг експортованого ячменю наблизився до минулорічного і на вчора складав 90% обсягу 2018/19 МР. Поточний обсяг експорту борошна складає 43% від минулорічного обсягу, який дорівнював 301,3 млн тонн. Експорт кукурудзи є більшим за аналогічний період минулого року на 1,7 млн тонн і складає 18% від експортованого обсягу минулого року.

На Інформаційно-аналітичному порталі АПК України також повідомляється, що станом на 12 листопада в Україні намолочено 70,8 млн тонн зернових культур. Поточний обсяг експорту складає 30% від врожаю нашої країни.