Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства та учасники зернового ринку підписали додаток до Меморандуму про узгодження позицій на ринку зерна на 2019-2020 маркетинговий рік, в якому встановили граничний обсягу експорту пшениці на рівні 20,2 млн тонн.
Документ має на меті забезпечити прогнозованість експорту, стабільність ринку зерна всередині країни, а також запобігти підвищенню цін на борошно - вказано на сайті Мінекономрозвитку.
Як повідомлялось раніше, в Меморандумі про узгодження позицій на ринку зерна на 2019-2020 маркетинговий рік, який було підписано 3 жовтня 2019 року, вперше за дев'ять років підписання не було додатків з завчасним затвердженням граничної чисельності експорту. Документ лише передбачав взаємодію учасників ринку зерна, пошук компромісних рішень, обмін інформацією та здійснення моніторингу зернового ринку.
Сьогоднішньому підписанню додатку до Меморандуму з обмеженням експорту пшениці передувало спільне звернення Всеукраїнської асоціації пекарів та асоціації "Борошномели України", в якому запровадження тимчасового обмеження на експорт зернової продукції продовольчої групи було запропоновано в якості одного зі способів зберегти нинішній рівень цін на хліб і хлібобулочні вироби.1
Від учасників зернового ринку, окрім вищезгаданої асоціації "Борошномели України", додаток до Меморандуму про взаєморозуміння підписали: Американська торговельна палата в Україні, Українська зернова асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Асоціація торгівлі зерном та кормами (GAFTA) та "Всеукраїнський аграрний форум".
За даними Інформаційно-аналітичного порталу АПК України станом на 30 березня з Україні було експортовано 17,8 млн тонн пшениці всіх класів, що на 4,37 млн тонн більше ніж в минулий сезон на відповідну дату. Борошна було експортовано 271,2 тис тонн, що на 64,3 млн тонн більше ніж рік тому.
Враховуючи загальний ліміт в 20,2 млн тонн, до завершення сезону (за квітень-червень) дозволяється вивезти 2,4 млн тонн пшениці, тобто по 0,8 млн тонн в місяць в середньому. Це меньше ніж 2 млн тонн на місяць, які в середньому експортувалось за перші 9 місяців сезону, а також менше 1,3 млн тонн експортованих за березень поточного року.