Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Південні області України розпочали жнива

В АР Крим, Херсонській та Одеській областях вже розпочалися жнива ранніх зернових та ріпаку. В південних областях вже зібрано врожай на площі більш ніж 130 тис. га.

За повідомленням Першого заступника начальника Головного Управління агропромислового розвитку Одеської ОДА Пачишина Івана Васильовича, станом на 24 червня 2009 року в Одеській області зібрано 10 тис. т ріпаку з загальної площі 150 тис. га, врожайність становить від 6 до 14 ц/га, середня - 11 ц/га. На даний час максимальна ціна за тону ріпаку (на умовах EXW) складає 2700 грн, що не виправдовує очікування зерновиробників області.

Щодо зернових та зернобобових, загальна зібрана площа в Одеські області становить 102 тис. га, всього зібрали 270 тис. т зернових, з них:
- 251 тис. т ячменю (середня врожайність становила 27 ц/га, максимальна ціна 780 грн/т);
- 10 тис. т пшениці (середня врожайність 29 ц/га);
- 9 тис. т гороху (середня врожайність 12,3 ц/га).

Перед та під час жнив відзначається спекотна погода та мала кількість опадів, що призводить до вигорання посівів та зумовлює досить низькі показники врожайності.

АР Крим розпочала жнива вже 16 червня, на сьогоднішній день збір врожаю ведуть усі районі республіки. Станом на 22 червня було зібрано 23 тис. га, середня врожайність зернових становила 2,2 т/га.

Крім того, за даними Херсонської ОДА, станом на 23 червня 8 районів Херсонської області розпочали збирання врожаю. Ранні зернові (переважно ячмінь) зібрано на площі 3,34 тис/га, що становить 0,5% від завдання.