Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Зібрано 26,5 млн. тонн зерна нового врожаю

На 30 липня з 9,5 га обмолочених площ всіма категоріями господарств отримано 26,5 млн. т ранніх зернових нового врожаю при середній врожайності 27,9 ц/га, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики України.

Обмолочено 5,4 млн. га посівів пшениці, намолочено 16,5 млн. т зерна (торік на цю дату - 15,5 млн. т). Ячмінь зібрано з 3,6 млн. га, одержано 9,1 млн. т (торік - 8,5 млн. т). Ріпак, за даними регіонів, уже зібраний на 91% прогнозованих площ, отримано 1,7 млн. т зерна.

В Одеські, Миколаївські, Запорізькі та Дніпропетровські областях, де завершуються збір ранніх зернових, отримано по 2 і більше мільйона тонн зерна з високими якісними показниками. Так, Запорізька ОДА повідомляє, що в області продовольче зерно складає близько 50-60% нового врожаю, в порівнянні з біля 18% у минулому році.

В господарствах АР Крим й Донецькій, Кіровоградській, Херсонській, Вінницькій, Київській, Полтавській, Харківській та Черкаській областях намолочено понад мільйон тонн зерна нового врожаю в кожні.

В зоні Степу вже зібрано 93% прогнозованих площ, Лісостепу - 55%, Полісся - 33%, та 72% - в цілому по Україні. На кінець липня рік тому врожай був зібраний з 7,4 млн. га й було отримано 24,7 млн. т зерна при середні врожайності 33,4 ц/га (що на 20% більше середньої врожайності цього року).

За попередніми прогнозами профільного Міністерства, виробництво зерна в Україні у поточному році може скласти 42-43 млн. тонн. За розрахунками Департаменту сільського господарства США (USDA) від 10 липня, врожай зернових у 2009 році в Україні складе 39,4 млн. тонн. В порівнянні з попереднім прогнозом USDA, який було зроблено в червні ц.р., прогноз збільшено на 0,7 млн. тонн.