Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Зібрано 15 млн тонн ранніх зернових

Зібрано 15 млн.т ранніх зерновихВрожай ранніх зернових в Україні в цьому році очікується на рекордному рівні в понад 30 мільйонів тонн - такі оцінки озвучило Мінагрополітики на базі аналізу ходу жнив. Загалом на першу декаду липня вітчизняні аграрії вже намолотили більше 15 мільйонів тонн ранніх зернових.

"Південні області вже закінчують збір ранніх зернових. Наприклад, Миколаївська область планує завершити його у неділю. Загалом на сьогодні по Україні вже намолотили понад 15 мільйонів ранніх зернових культур. А це більше половини від запланованого врожаю ранніх зернових. Оскільки їх ми плануємо зібрати понад 30 мільйонів тонн. І це та рекордна цифра, якої ми очікували", - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України.

Крім того, міністр зазначив, що цього року урожайність порівняно з минулим роком зросла на 7,7 ц/га, а при просуванні жнив на північ країні середня врожайність має зрости. Нагадаємо, що у минулому 2012 році середня врожайність пшениці у вазі після доробки склала 28,0 ц/га, ячменю - 21,1 ц/га. Тобто у поточному році середня врожайність ранніх зернових має перевищити 35 ц/га для пшениці і 28 ц/га для ячменю.

Посіви кукурудзи у 2013 році склали 4,8 млн.га. Якщо ситуація з середню врожайністю цієї культури буде такою же, як і з ранніми зерновими, то можна очікувати на рекордний врожай в 25-26 млн.т, що суттєво перевищить попередній рекорд 2011 року - 22,8 млн.т.

В загальному підсумку, врожай-2013 очікується на рівні щонайменш 56 млн.т, що перевищує попередні прогнози. Й цілком можливо, що буде рекорд 2011 року в 56,7 млн.т буде побито.