Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Аграрії України очікують на рекордний врожай зернових

Аграрії України очікують на рекордний врожай зернових"Цьогоріч в Україні планують зібрати понад 57 мільйонів тонн зерна", - про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Україні Микола Присяжнюк під час брифінгу на засіданні Кабінету Міністрів 1 серпня. Міністр додав, що цьогорічні можливості експорту зерна можуть сягнути близько 28 мільйонів тонн, з них майже 9 мільйонів тонн пшениці, 2,5 мільйона тонн ячменю та понад 16 мільйонів тонн кукурудзи.

Також за інформацією Мінагрополітики, на сьогодні з України вже експортовано 12,4 мільйона тон кукурудзи. Це робить цю культуру найбільш експортоорієнтованою. Окрім цього вже намолочено 7,13 млн тонн ячменю, 2,2 млн. тонн озимого ріпаку, 614 тис. тонн жита, 295 тис. тонн вівса. Загалом у країні аграрії намолотили 28 мільйонів тонн зерна, обмолотивши 90% засіяних озиминою площ. Причому, південні регіони вже повністю завершили збирання ранніх зернових культур.

За липневими оцінками Міністерства сільського господарства США (USDA) очікується, що за підсумками 2013/2014 маркетингового року Україна з виробництва кукурудзи займе шосте місце в світі (26,5 млн.т) і третє за її експортом (16,5 млн.т). А за виробництвом пшениці та продуктів її переробки - дев'яте місце (19,5 млн.т), і шосте за її експортом (8,0 млн.т). Загальний врожай зернових в Україні оцінюється USDA в розмірі 54,1 млн. тонн.

Нагадаємо, що згідно даних Держстату України валовий збір зернових і зернобобових культур в 2012 році склав 46,2 млн. тонн у вазі після доробки (у тому числі 15,8 млн.т пшениці, 20,9 млн.т кукурудзи і 6,9 млн.т ячменю). Останній рекордний врожай зерна було зібрано у 2011 році - 56,7 млн. тонн.

Щодо цін поточного року, то за інформацією Міжнародної зернової ради (International Grains Council) ціни на зернові культури на світовому ринку впали, у порівнянні з липнем попереднього року, на 32% для кукурудзи й 18% для пшениці. Не зважаючи на ці тенденції уряд України очікує значних надходжень до бюджету від експорту зернових.