Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Завершуються жнива ранніх зернових

Завершуються жнива ранніх зерновихВ Україні завершено жнива ранніх зернових і зернобобових культур у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Кіровоградській областях. Від 1% до 3% засіяних під врожай 2014 року площ залишилось обмолотити до закінчення жнив господарствам Миколаївської, Харківської і Одеської областей.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 5 серпня намолочено 31,2 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур. Головна продовольча культура – пшениця обмолочена на площі 5,5 млн га, намолочено 21,5 млн тонн зерна. Ячмінь обмолочений на 2,9 млн га, намолочено 8,6 млн тонн. Крім того, ріпак обмолочений на 845 тис. га, намолочено 2,05 тис. тонн зерна.

Найбільший валовий збір зерна отримали у господарствах Одеської області – 3,0 млн тонн, Харківської – 2,8 млн тонн та Дніпропетровської – 2,4 млн тонн.

Департамент агропромислового комплексу, розвитку сільських територій та ринкового середовища Дніпропетровської ОДА повідомляє, що в регіоні зібрано майже 1,7 млн тонн озимої пшениці, біля 242 тис. тонн озимого ячменю, біля 459 тис. тонн ярого ячменю, 9 тис. тонн озимого жита, біля 9 тис. тонн ярої пшениці та 8 тис. тонн вівса. Середня врожайність в поточному році склала 3,04 т/га, що перевищує показник середньої врожайності по області у минулому році, який дорівнював 2,9 т/га.

Вищезгадане джерело також повідомляє про те, що в області для зберігання зібраного врожаю існує 62 зернових склада, з них сертифікованих складів – 54 загальною потужністю зберігання 1,9 млн тонн. Ще 1522 зерносховища загальною місткістю 1,8 млн тонн знаходяться у власності сільгоспвиробничих підприємств області.

Потрібно відзначити, що дуже часто несертифіковані склади не забезпечують належне зберігання зернових, вони втрачають свою якість, вражаються шкідниками і таке зерно, наразі, після зберігання може коштувати дешевше, ніж відразу після збирання врожаю. Знаючи наявність такої проблеми Канадський кооперативний зерновий проект працює над поширенням в Україні і зокрема в Дніпропетровській області, найліпших в світовій практиці технологій зберігання та переробки зернових.