Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Зібрано понад 35 млн.т й експортовано 4,5 млн.т зерна

Зібрано понад 35 млн.т й експортовано 4,5 млн.т зерна35,2 млн тонн ранніх зернових і зернобобових культур з 99% засіяних під них площ зібрано станом на 26 серпня. Такі дані повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України. На початок серпня за даними того ж джерела було намолочено 28,2 млн тонн ранніх зернових і зернобобових культур, таким чином протягом серпня намолотили 7 млн тонн. Зерна нового врожаю вже експортовано в обсязі 4,5 млн тонн.

За попередніми даними Мінагрополітики, найвища урожайність зернових в цьому році у Хмельницькій області – 52,4 ц/га, Черкаській – 48,1 ц/га, Вінницькій – 47,9 ц/га та Київській – 45,2 ц/га. Найбільший валовий збір зерна зібрали в Одеській області – 3,1 млн тонн, Харківській – 2,9 млн тонн та Дніпропетровській – 2,4 млн тонн.

Також повідомляється і про обсяги експорту зернових, які станом на 27 серпня склали 4,5 млн тонн, що значно перевищує об’єм експорту зернових за аналогічний період минулого року, який складав 3,2 млн тонн. В поточній структурі експорту зернових України пшениця займає найбільшу долю - 53% з об’ємом 2,4 млн тонн, кукурудзи експортовано 377 тис. тонн, ячменю - 1,7 млн тонн, інших зернових - 57 тис. тонн.

З урахуванням завантажених зернових на кораблі в об’ємі 214 тис. тонн, обсяги експортованих та підготовлених до експорту зернових складають 4,7 млн тонн. Така структура експорту складається на початку року, в кінці маркетингового року доля кукурудзи значно перевищує долю пшениці в експорті.

Як повідомлялось в минулому маркетинговому році Україна експортувала рекордні 32,4 млн. тонн зернових, 62% яких склала кукурудза. В поточному маркетинговому році "Український клуб аграрного бізнесу" прогнозував експортні об’єми України нижчими за тогорічні, а саме на рівні 26-27 млн тонн.