Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні завершено жнива ранніх зернових

В Україні завершено жнива ранніх зерновихВ Україні намолочено 36 млн тонн ранніх зернових з 98% запланованої до збирання площі, яка дорівняла 10 млн га. Вже зараз, спираючись на такі дані, які станом на 12 серпня опублікувало Міністерство аграрної політики та продовольства України можна констатувати, що обсяг зібраних зернових дорівняв тогорічним.

Зокрема, пшениці намолочено 26,4 млн тонн, ячменю зібрано 8,5 млн тонн, вівсу намолочено 417 тис тонн, врожай жита складає 349 тис тонн - повідомляє Міністерство. Незважаючи на те, що жнива-2015 розпочались із запізненням, завдяки прискореним темпам наразі обсяг зібраного врожаю навіть трохи перевищує тогорічні показники

Як і в минулому році, лідером по валу ранніх зернових стала Одеська область з обсягом у 3 млн тонн. Дніпропетровська область поліпшила свої результати і, якщо у 2014 році область з обсягом 2,4 млн тонн посідала почесне третє місце серед областей-лідерів, то у поточному сезоні завдяки збільшенню обсягу ранніх зернових на 400 тис тонн до 2,8 млн тонн вона розділила друге місце із Харківською областю. Збільшення валу ранніх зернових у Дніпропетровській області відбулося завдяки збільшенню середньої врожайності, яка в поточному сезоні склала 3,1 т/га, порівняно з 3,0 т/г в минулому році. Й на третьому місці серед областей–лідерів з обсягом у 2,6 млн тонн знаходиться Запорізька область.

Значні врожаї отримані у Миколаївській та Херсонській областях по 2,4 млн тонн, у Вінницькій області - 2,3 млн тонн. Понад 1 млн тонн ранніх зернових і зернобобових намолотили у Донецькій, Кіровоградській, Полтавській, Київській, Черкаській, Хмельницькій, Тернопільській та Сумській областях.

Поточна середня урожайність складає 3,6 т/га, що дещо нижче ніж на відповідну дату 2014 року, коли вона складала 3,62 т/га.  Найвища урожайність ранніх зернових та зернобобових культур була досягнута у Хмельницькій області і склала 5,29 т/га. Далі слідують Черкаська область з показником урожайності 4,88 т/га. Замикає трійку лідерів Івано-Франківська область з урожайністю - 4,7 т/га. Видатна врожайність також у Київській і Тернопільській областях 4,66 т/га та 4,62 т/га відповідно.