Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Намолочений перший мільйон тонн нового врожаю

Намолочений перший мільйон тонн нового врожаюВ дев’яти регіонах України вже розпочато збирання врожаю. Станом на 29 червня ранні зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 286 тис. га, що дорівняло 3% від прогнозованих до збирання площ. 1 млн тонн зерна нового врожаю намолочено на вищезгадану дату, що на 400 тис тонн більше ніж на аналогічну дату минулого року. Поточна середня врожайність склала 3,6 т/га, що також перевищує минулорічні 3,05 т/га.

Найбільшу частку в першому мільйоні намолочених зернових займає ячмінь, якого намолочено 937 тис тонн. Поточна врожайність ячменю складає 3,55 т/га, що майже на півтонни з гектару більше минулорічної врожайності, яка складала 3,13 т/га. Такі дані повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Щодо пшениці, то зернова зібрана на площі 21 тис. га, намолочено 76 тис. тонн зерна при середній врожайності 3,66 т/га, що також перевищує минулорічні 3,16 т/га. Також почалось збирання озимого ріпаку, який обмолочений на площі 10 тис. га або 2% від прогнозу, намолочено 22 тис. тонн. Врожайність дорівняла 2,23 т/га, що на 30% перевищує минулорічні 1,7 т/га.

За прогнозом науковців ННЦ "Інститут землеробства НААН" за сприятливих погодних умов повна стиглість озимих культур, таких як пшениця, тритикале та жито у зоні Лісостепу настане 10-14 липня, стиглість ярих зернових культур очікується 21-27 липня. Підвищення температурних показників в Україні позитивно вплинуло і на ріст і розвиток кукурудзи, яка знаходяться у фазі 9-11 листків і накопичила значну біомасу.

Як повідомлялось раніше, за узагальненими даними регіонів вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай 2016 року знаходиться в межах 26,5 млн га або на рівні 2015 року.