Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні намолочено 37,6 млн тонн ранніх зернових

В Україні намолочено 37,6 млн тонн ранніх зерновихВ Україні майже завершено жнива ранніх зернових культур, загалом зібрано 37,6 млн тонн ранніх зернових на площі 9,7 млн га (зокрема зібрано 26,6 млн тонн пшениці і 8,6 млн тонн ячменю) при середній врожайності 3,86 т/га. Найвищої урожайності зернових та зернобобових культур  досягли у господарствах Хмельницької області, де вона дорівняла  5,61 т/га. На другому місці господарства Івано-Франківської області с показником у 5,31 т/га, на третьому місці зерновиробники Вінницької області  з показником врожайності у 4,99 т/га.

Серед лідерів врожайності поточної збиральної кампанії знаходяться також Тернопільська область с показником 4,98 т/га, Чернівецька область з показником 4,9  т/га, а також Львівська область з результатом у 4,84 т/га. Такі дані станом на 5 вересня повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України. 

Також профільне міністерство поширило інформацію про те, що найбільший вал ранніх зернових намолочений в Одеській області і складає 3,8 млн тонн. Друге місце по обсягу зібраних зернових поділили між собою Запорізька і Харківська області, врожай в кожній з них склав - 2,8 млн тонн. Третє місце у Дніпропетровській області з обсягом зернових - 2,6 млн тонн. Четверте і п’яте місця посіли Вінницька і Миколаївська області з врожаєм 2,4 млн тонн  і 2,3 млн тонн відповідно.

Загалом поточний вал ранніх зернових перевищує минулорічний всього на 0,6 млн тонн. Авторитетне джерело прогнозів Міністерство сільського господарства США (USDA) в своєму серпневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) прогнозує врожай в Україні у 2017/18 МР на рівні  майже 65 млн тонн, зокрема 26,5 млн пшениці і 38,49 млн тонн фуражних зернових, включно з 28,5 млн тонн кукурудзи. Таким чином, очікується, що поточний врожай майже дорівняє минулорічному рекорду, що складав 66 млн тонн.