Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Жнива почались в чотирьох областях

Жнива почались в чотирьох областяхПро ранній початок жнив в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях України, де почалося збирання озимого ячменю та гороху, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства 12 червня. А 15 червня профільне міністерство констатувало, що жнива розпочались також в Запорізькій області.

Згідно узагальнених даних, станом на 15 червня намолочено 110,1 тис. тонн зерна з площі 34,1 тис. га. Аграрії України поки що зібрали 108 тис. тонн ячменю і 1,3 тис. тонн гороху. Середня врожайність ранніх зернових на початку жнив складає 3,23 т/га. Наприкінці жнив в минулому році, середня врожайність ранніх зернових складала 3,86 т/га.

В поточному році зерновий клин становить 14,6 млн га, що дорівнює засіяним площам у 2017 році. В рівних пропорціях засіяні озимі і ярі зернові. Як повідомлялось раніше, озимих зернових під врожай 2018 року засіяно 7,3 млн га. Ярі зернові і зернобобові культури також засіяні на площі 7,3 млн га.

Максим Мартинюк, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України прокоментував початок жнив 2018 року: "Релевантні прогнози врожайності будуть доступні ще не скоро, однак, виходячи із поточного стану посівів, ми зберігаємо прогноз врожаю в форматі "60 млн тонн +".

В березні аналітики "АПК-Інформ" складаючи перші прогнози врожаю в Україні припускали, що врожай 2018/19 МР в Україні може скласти 65,8 млн. тонн. В квітні агенція "Інтерфакс" з посиланням на прогнози Української зернової асоціації повідомила про прогнозований врожай в Україні в поточному маркетинговому році в розмірі 61,85 млн тонн.