Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Не дивлячись на ускладнення збиральна кампанія в Україні продовжується

Не дивлячись на ускладнення збиральна кампанія в Україні продовжується20 млн тонн зернових намолочено в Україні станом на 25 липня. Ранні зернові зібрані з 6,3 млн га або 65% до прогнозу. Зокрема, озимої пшениці намолочено 15 млн тонн з площі 4,4 млн га або 70% до прогнозованих к збиранню; ярої пшениці зібрано 37 тис. тонн з 16 тис. га, що складає частку у 9% від запланованих до збирання площ. Майже закінчено збирання озимого ячменю, якого намолочено 2,9 млн тонн з площі 816 тис. га, що складає 99% від запланованих до збирання площ; ярого ячменю зібрано 1,3 млн тонн з площі 628 тис. га, що складає 41% від запланованих до збирання.

Також намолочено 67 тис. тонн жита з площі у 27,5 тис. га або 19% від запланованих до збирання площ; з 5% запланованої до збирання площі намолочено 16 тис. тонн вівса. Також, зібрано 2,3 млн тонн озимого ріпаку з 92% площ. Збирання ярого ріпаку почалось з 7,5 тис. га або 14% прогнозованих площ і його намолочено 11 тис тонн на вищезгадану дату. Такі дані повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Поточна середня врожайність складає 3,19 т/га і цей показник збільшився порівняно з початком збиральної кампанії, коли він складав 2,97 т/га. Але він все ще нижчий за минулорічний, коли на аналогічну дату він дорівнював 3,5 т/га. Зокрема нижча врожайність порівняно з минулим роком спостерігається у пшениці - 3,42 т/га порівняно з 3,74 т/га в менулому році.

Те, що поточна дощова погода суттєво сповільнює темпи збиральної кампанії в Україні констатує видання UkrAgroConsult. Крім того опади знижують якість пшениці і врожайність ячменю, оскільки дощі приводять до падіння і навіть можуть привести до пророщування зернових. Експерти висловлюють побоювання, що частка борошномельної пшениці може скласти менше 50% поточного врожаю.