Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Новий рекорд врожаю зернових в Україні

Новий рекорд врожаю зернових в Україні66,4 млн тонн зернових вже намолочено в Україні в поточному році. Такий обсяг зернових став новим рекордом України, перевищивши рекорд 2016 року, якій дорівнював 66 млн тонн. Поточна середня врожайність дорівняла 4,65 т/га. Також очікується, що обсяг кукурудзи, зібраної в поточному році також стане рекордним для нашої країни і буде на рівні 34,8 млн тонн. Врожайність кукурудзи на рівні 7,6 т/га також є рекордною для України.

Зокрема повідомляється, що вперше будуть зафіксовані рекордні показники з валового збору і урожайності сої та соняшника в країні. Так, станом на 19 листопада, соняшник обмолочений на площі 6,0 млн га або 99,8%. Олійної намолочено 13,8 млн тонн, середня врожайність склала 2,28 т/га. Соя зібрана з площі 1,7 млн га або 99% до прогнозу, намолочено 4,3 млн тонн її врожайність дорівнює 2,57 т/га. Такі дані повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Рекорд по виробництву зернових в поточному році було досягнуто завдяки врожаю кукурудзи. Згідно звіту з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE), що випускає Міністерство сільського господарства США (USDA) в листопаді виробництво кукурудзи в світі очікується на рівні біля 1099 млн тонн, таким чином частка виробництва зернової в Україні на рівні 3% від світового виробництва. Частка України в загальному світовому експорті кукурудзи дорівнює 16%, або по прогнозам 27 млн тонн. Загальний обсяг експорту кукурудзи в світі очікується на рівні 166 млн. тонн. Також поточний обсяг зернових нашою країною дорівнює біля 3% від світового.