Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Намолочено 12,2 млн тонн зернових нового врожаю

Намолочено 12,2 млн тонн зернових нового врожаю12,2 млн тонн зернових нового врожаю станом на сьогодні намолочено в Україні. Зокрема озимої пшениці зібрано майже 8 млн тонн, що складає частку 35,4% від запланований до збирання площ. Середня врожайність зернової дорівнює 3,5 т/га. Також почались жнива ярої пшениці, якої вже зібрано 10,8 тис тонн при середній врожайності 2,7 т/га.

Українські аграрії зібрали озимий ячмінь з 85% площ запланованих до збирання і намолотили 3,1 млн тонн при середній врожайності 3,6 т/га. Ярий ячмінь обмолочений на 19,1% площ, його зібрано 752,4 тис тонн при середній врожайності 2,63 т/га. Горох в країні зібраний з майже з 70% запланованих до збирання площ , його намолочено 432,6 тис тонн при середній врожайності 22 т/га. Такі оперативні дані публікуються на сайті Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Раніше вищезгадане джерело повідомило про те, що аграрії 6-ти областей – Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Харківської та Івано-Франківської приступили до збирання жита. Станом на сьогодні його намолочено 3,1 тис тонн при середній врожайності 2,5 т/га, з 1% площі, запланованої до збирання. Також в чотирьох областях країни розпочато збирання вівсу, це - Дніпропетровська, Донецька, Миколаївська та Одеська області. Станом на сьогодні його зібрано 1,6 тис тонн при середній врожайності 2 т/га.

Активно йде збирання озимого ріпаку, його намолочено 1,2 млн тонн з 45% площ запланованих до збирання при середній врожайності 2,1 т/га. Як повідомлялось раніше, в Україні під врожай ріпаку поточного року засіяні найбільші за 9 років площі.