Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні тривають збиральна і посівна кампанії

В Україні тривають збиральна і посівна кампанії51,2 млн тонн зернових зібрано в Україні і 5,1 млн га засіяно озиминою. Станом на 9 жовтня українські аграрії провели збирання зернових та зернобобових культур на площі 12,0 млн га або 78% до прогнозу та намолотили 51,2 млн тонн зерна. Поточна середня врожайність дорівнює 4,3 т/га. Щодо проведення осінньої посівної кампанії, то на вищевказану дату посіяно 5,1 млн га площі озимими зерновими або 69% до прогнозу.

Такі дані повідомило колишнє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Зокрема кукурудзи на даний час зібрано 11,3 млн тонн з площі 1,8 млн га, що складає частку у 36% до прогнозу. Поточна середня врожайність зернової дорівнює 6,31 т/га. Поточний вал кукурудзи поки що складає 22% від загального врожаю. Як повідомлялось раніше, в урожаї минулого року частка кукурудзи дорівнювала 50%.

Активно продовжується збирання соняшнику, якого обмолочено на площі 5,1 млн га або 86% до прогнозованих обсягів. Олійної зібрано 12,1 млн тонн. Поточна середня врожайність дорівнює 2,39 т/га. Таким чином, загальний врожай соняшнику можна очікувати в розмірі біля 14 млн тонн (для порівняння - в 2018 році було зібрано 13,7 млн тонн в заліковій вазі). Раніше ми писали що внутрішні закупівельні ціни на соняшник в Україні знизились впродовж вересня, в тому числі через надлишок пропозиції під час жнив.

Сої обмолочено на площі 1,2 млн га або 74% до прогнозу та зібрано 2,8 млн га зерна при середній урожайності 2,4 т/га.

Також повідомляється, що із засіяних озиминою під врожай наступного року 5,1 млн га озима пшениця складає 4,5 млн га, жита засіяно  98 тис. га, озимого ячменю вже засіяно 465 тис. га.