Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україну очікує новий рекордний врожай зернових й соняшнику

Україну очікує новий рекордний врожай зернових й соняшникуПро 70,81 млн тонн зібраних зернових і зернобобових культур при середній врожайності 4,84 т/га, станом на 12 листопада повідомляє інформаційно-аналітичний портал АПК України. Вказане джерело також відмічає, що в країні вже зібрано 95,8% врожаю.

Як повідомлялось раніше, 70,1 млн тонн зернових було намолочено в Україні в 2018 році, цей обсяг є поточним рекордом України. Такі дані дають можливість припустити, що наша країна знаходиться на порозі нового рекорду обсягу врожаю.

Зокрема вже зібрано 30,8 млн тонн кукурудзи на зерно при середній врожайності 7 т/га і цей обсяг вже наблизився до останнього рекорду врожаю кукурудзи в Україні, який складав 35,5 млн тонн і який було досягнуто минулому році. На полях ще залишилось 12% площ під кукурудзою, які покажуть чи бути новому рекорду в Україні. Також вже зібрано 26,7 млн тонн озимої пшениці при середній врожайності 4,2 т/га за даними вищевказаного джерела вже зібрано 99,2% зернової.

Щодо олійних, то також можливе встановлення нового рекорду обсягу врожаю соняшника. Його вже зібрано 14,45 млн тонн при середній врожайності 2,5 т/га.  За уточненими даними Державної служби статистики України, врожай соняшника в нашій країні в минулому році складав 14,2 млн тонн (в заліковій вазі) при врожайності 2,3 т/га, що також є поточним рекордом України.

Остаточні висновки щодо рекордного врожаю в поточному році можливо буде зробити після оприлюднення остаточних даних в заліковій вазі. Але вже зараз можна впевнено говорити про те, що поточний врожай в Україні досить великий.