Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Кукурудза демонструє рекордну врожайність

За даними Міністерства аграрної політики, у 2009 році в Україні буде зібрано 10597 тис.т кукурудзи. Останні прогнози Департаменту сільського господарства США (USDA) збігаються з цифрами профільного українського Міністерства - в грудні USDA підвищив на 5% прогноз виробництва кукурудзи у 2009/10 маркетинговому році до 10,5 млн.т.

Валовий збір культури менш рекордного показника попереднього сезону, коли було зібрано 11447 тис.т (за даними Держкомстату). Не дивлячись на це, поточний сезон для кукурудзи також э рекордним - але за врожайністю.

По результатам збору кукурудзи з більш ніж 90% площ, врожайність складає біля 50 ц/га, що майже на 7% більш тогорічного рекорду 46,9 ц/га. За останні десять років в Україні врожайність кукурудзи зросла у середньому на 50-70 відсотків, в значній мірі завдяки істотному збільшенню використання гібридного насіння.

Площа, з якої буде зібрано врожай кукурудзи у 2009 році дорівнює біля 2,1 млн. га, що на 340 тис. га менш ніж рік тому. Не дивлячись на скорочення площі, підвищення врожайності дасть можливість зібрати другий за величиною врожай кукурудзи в історії України.

За перші 2 місяці сезону 2009/10 (жовтень-листопад) було експортовано 1,3 млн.т кукурудзи, що є рекордним обсягом для початку сезону. Великі обсяги торгівлі пояснюються привабливою ціновою кон'юнктурою - середні експортні ціни на кукурудзи перевищують ціни на пшеницю. Не виключно, що загальний експорт за підсумками поточного сезону може перевищити рекорд 2008/09 маркетингового року, коли Україна поставила закордон 5,5 млн.т кукурудзи.