Європейська Комісія прийняла рішення щодо відкликання країнами-членами ЄС до 16 лютого 2020 року всіх дозволів на засоби захисту рослин, що містять активні речовини на основі хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу. Окрім того, було надано короткий пільговий період для остаточного зберігання, утилізації та використання до 16 квітня 2020 року. Українське регулювання використання пестицидів й агрохімікатів не гармонізується автоматично з європейським й ці рішення не матимуть прямої сили для України, але вони викликали хвилю публікації й звернень трейдерів до виробників.
Аграрний комітет вирішив внести на розгляд Верховної Ради України доопрацьований в Комітеті проект Закону України про сільськогосподарську кооперацію та рекомендувати Верховній Раді України зазначений законопроект прийняти за основу.
Новина щодо залишення спеціального режиму оподаткування діяльності в сфері сільського господарства стала відома в кінці липня поточного року, а саме, 29 липня 2015 року, коли президентом України було підписано законопроект 2173 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість".
Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про зерно та ринок зерна в Україні" (щодо дерегуляції ринку зерна), яким передбачається скасування обов'язкової сертифікації якості зерна та запроваджується безстрокова дія сертифікату відповідності послуг зі зберігання зерна. Подібні норми вже діяли в другій половині 2012 року.
Законопроект, нещодавно прийнятий в Верховні Раді, вніс досить значні зміни в Податковий кодекс в частині оподаткування доходів фізичних осіб - власників сільгосппродукції, отриманих від її продажу. Розширено коло осіб, які зможуть отримати довідку 3-ДФ і відповідно звільнення від податку на дохід. Крім того, звільнення від оподаткування доходу від продажу продукції тваринництва не залежатиме від розміру земельної ділянки, а від суми річного доходу. Є позитивні зміни і для членів обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів.