Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Профільному комітету Ради не сподобались зміни в законі "Про зерно та ринок зерна в Україні"

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту направити на доопрацювання законопроект про внесення доповнення до Закону "Про зерно та ринок зерна в Україні" (щодо 100-відсоткового забезпечення потреб держави у зерні).

Законопроектом (реєстр. №1028) пропонується доповнити чинний закон статтею, яка містить положення про мораторій на експорт зерна, моніторинг ресурсів зерна, закупівлю зерна, а також квоти на його реалізацію на зовнішніх ринках.

Під час обговорення законопроекту члени Комітету зазначали, що встановлення мораторію на експорт зерна не відповідає підписаним угодам при вступі України до Світової Організації Торгівлі.

Народні депутати також звернули увагу на те, що положення проекту потребують адаптації до Закону "Про зерно та ринок зерна в Україні". Адже запропонована нова стаття стосується тих питань, які вже певною мірою регламентуються чинним законом. Зокрема, це стосується статей, у яких визначені: повноваження Кабінету Міністрів України стосовно моніторингу ринку зерна (стаття 10, 17) та впровадження механізмів експорту зерна (стаття 10); вимоги до формування обсягів зерна державного продовольчого резерву (стаття 16) тощо.

Крім того, на думку членів Комітету, потребують уточнення положення законопроекту про мораторій на експорт зерна, які чітко не визначають критерії, механізми та терміни його запровадження.

З огляду на це, Комітет рекомендував парламенту повернути законопроект суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.