Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Уряд зайнявся адаптацією української економіки до вимог СОТ

11 червня 2008 року Уряд схвалив проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів щодо адаптації української економіки до вимог Світової організації торгівлі".

За словами Міністра економіки Богдана Данилишина, актуальність прийняття розпорядження зумовлена ухваленням Верховною Радою України Закону України "Про ратифікацію Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі" і набуттям Україною з 16.05.2008 повноправного членства у СОТ. Головною метою, - зазначив керівник економічного відомства, - є підвищення конкурентоспроможності національної економіки.

Окрема увага у проекті розпорядження приділяється сільському господарству. «Зважена економічна політика у цій сфері, спрямована на модернізацію сільського господарства та розвиток його інфраструктури дозволить в умовах членства України в СОТ забезпечити необхідну конкурентоспроможність та захищеність найбільш вразливого сектору української економіки», - підкреслив Міністр економіки України.

Як свідчить міжнародний досвід, сьогодні державна аграрна політика повинна концентруватися на підвищенні конкурентоспроможності аграрного сектору, забезпеченні якості й безпеки продуктів харчування та сприянні охороні довкілля.

Одним з напрямків такого реформування, за словами Богдана Данилишина, має стати відокремлення підтримки сільськогосподарських виробників від підтримки розвитку сільських територій, перехід від виробничих субсидій до незалежних від обсягів та типу виробництва прямих платежів. Всі ці заходи узгоджуються з вимогами СОТ та довели свою ефективність в різних країнах.

«За умов певного реформування механізму надання державної підтримки, Україна матиме достатні можливості для захисту вітчизняного агропромислового комплексу з метою нейтралізації можливих наслідків від вступу до СОТ», - переконаний Міністр.

Таким чином, прийняття проекту розпорядження сприятиме створенню умов для зростання обсягів іноземних інвестицій в економіку України, підвищенню щонайменше удвічі темпів зростання іноземних інвестицій; пожвавленню виробництва, прискоренню структурних реформ і створенню стимулу для підвищення конкурентоспроможності, а також розширенню асортименту та якості пропонованих товарів і послуг, зниження їх ціни.