Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

За порушення умов використання сільськогосподарських земель введено відповідальність

Відповідно до повідомленням Урядового порталу, Уряд прийняв Постанову, якою вводить відповідальність за порушення умов використання сільськогосподарських земель. Крім того, згідно Постанови відповідальність пропонується встановити також за порушення норм щодо обробітку угідь та ведення сівозміни.

За словами Прем'єр - міністра України Юлії Тимошенко, Україна залишається єдиною країною, в якій не врегульоване питання дотримання контролю якості використання сільськогосподарських земель.

До слова - за підтримки Канадсько-українського зернового проекту та в співпраці з господарством ТОВ "Супер Нива" (Херсонська область), за для покращення використання сільськогосподарських угідь та підвищення економічної ефективності зерновиробництва, проводиться хімічний аналіз ґрунтів на основі, якого будуть надані рекомендації щодо потреби земель в добривах. Це дасть змогу господарству більш раціонально вносити поживні речовини та покращити структуру земель загалом. На нашому сайті будуть опубліковані результати даного аналізу ґрунтів.

За власними спостереженнями спеціалістів Проекту, проблема відповідальності за використання земельних ресурсів лежить також в площині післязбиральної кампанії. Мова іде про спалювання соломи на полях. Окрім шкоди довкіллю, це безвідповідальне ставлення до землі призводить до втрати родючого шару ґрунту та випалюванні сприятливого мікросередовища. Слід звернути особливу увагу і на те, що солома - це природнє джерело азоту, вміле використання якого, дозволяє знизити внесення мінеральних добрив і тим самим підвищити рентабельність аграрного бізнесу (враховуючи сьогоднішні ціни на добрива та паливо-мастильні матеріали).