Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Набрав чинності закон про Державний бюджет на 2010 рік

27 квітня 2010 року 245 голосами "За" Верховна Рада ухвалила головний кошторис країни - Закон "Про Державний бюджет України на 2010 рік", який набрав чинності вже 30 квітня. Доходи Держбюджету на 2010 рік визначено у сумі 267,5 млрд. грн, видатки - 323,6 млрд. грн, фінансування (дефіцит) бюджету дорівнює 57,7 млрд. грн.

Згідно із документом, зростання ВВП планується на рівні 3,7%, прогнозований індекс споживчих цін (грудень до грудня) складає 13,1%, номінальний ВВП країни має зрости до 1 083,1 млрд. грн.

В порівнянні з проектом Держбюджету, що було представлено на публічне обговорення в вересні минулого року, показники росту ВВП залишився без змін, усі інші базові показники змінено, - майже на 100 млрд. грн. зменшено оцінку номінального ВВП, очікується більший ріст цін, доходи й видатки скорочено при збільшенні дефіциту Держбюджету. Підтримку АПК, яка тоді була запланована в розмірі 25,8 млрд. грн, по новим планам, навпаки, збільшено.

Як вказано в пояснювальні записці до проекту бюджету, в цілому сукупна підтримка (бюджетна та податкова) розвитку підприємств агропромислового комплексу в 2010 році запланована в сумі 27,1 млрд. грн., що на 4,2 млрд. грн., або на 18,3% більше проти 2009 року (напевно, також плану) та на 3,5 млрд. грн., або на 14,8% проти 2008 року.

Так, в цьому році за рахунок коштів Стабілізаційного фонду планується спрямувати 3 млрд. грн. на здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів, загальнодержавних та державних цільових програм в галузі АПК. На відміну від бюджетів 2008 й 2009 років, в бюджеті цього року видатки на часткову компенсацію відсоткової ставки по кредитам АПК не вказані окремою строчкою. Але, окремо виділені біля 13 млн. грн. на компенсацію відсотків за кредитами, залученими підприємствами машинобудування для агропромислового комплексу на технічне переоснащення.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2010 рік" понад 4 млрд. гривень передбачено на надання кредитів для формування державного інтервенційного фонду (фінансування закупівель Аграрним фондом), проведення комплексу весняно- та осінньо- польових робіт, збирання та збереження врожаю. Ще 8,8 млрд. грн. заплановано на фінансування виробничі програми агропромислового комплексу (напевно, дотації на 1 га посівів тощо).

Крім цього, окремою строчкою в Держбюджеті 2010 проведено доплату на одну корову (наявну на 1 січня 2010 року) в розмірі 1,35 млрд. грн. Як зазначено в пояснювальні записці, це було зроблено в перше (напевно малось на увазі відокремлення цієї статті видатків). На державну підтримку сільськогосподарської дорадчої служби бюджетом 2010 передбачено окремою статтею 2 млн. грн.