Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Опубліковано проект постанови щодо квотування експорту зерна

На сайті Міністерства економіки України опубліковано Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження обсягів квот на окремі види сільськогосподарської продукції, експорт якої підлягає ліцензуванню до 31 грудня 2010 р., та порядку видачі ліцензії". Згідно з проектом документу загальний обсяг квот становить 2510 тис. тонн, квотуванню підлягають пшениця і суміш пшениці та жита (меслин), полба (квота становить 1,5 млн.т), ячмінь (1,0 млн.т) й жито. Термін дії режиму квотування - з 1 вересня по 31 грудня 2010 року, - вказано в проекті постанови.

Крім цього, опубліковано проект порядку видачі ліцензії на експорт окремих видів сільськогосподарської продукції та розподілу квот. Згідно з ним приймати рішення про видачу квот має спеціально створена комісія. Очолюватиме комісію,  перший заступник Міністра економіки Володимир Бандуров; членами комісії також є керівники Міністерства аграрної політики, Міністерство фінансів, Держмитслужби, СБУ, Головного контрольно-ревізійного управління, а також Української Зернової Асоціації (за згодою).

Ще одна комісія, створена Мінагрополітики, має надавати висновок, про спроможність суб'єкта господарської діяльності експортувати заявлені обсяги сільськогосподарської продукції. Висновок комісії, копія контракту з додатками та специфікаціями до нього та копія свідоцтва про державну реєстрацію - є документами необхідними для подання заявки суб'єкта господарської діяльності на отримання квот, - говориться в проекті постанови.