Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Верховна Рада скасувала експортне мито на кукурудзу та пшеницю й не вводила інші мита

Сьогодні, 7 жовтня 2011 року, Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур". Закон передбачає скасування експортних мит на пшеницю й кукурудзу, але залишає на ячмінь. Введення ніяких інших мит законом не передбачено - інформує офіційний веб-сайт ВР.

Як повідомляється, даним законодавчим актом скасовано вивізні (експортні) мита на пшеницю і суміш пшениці та жита (меслин), полбу (коди УКТЗЕД 1001 10 00 90 й 1001 90 99 00) та кукурудзу (1005 90 00 00). Залишено дію експортного мита на ячмінь (1003 00 90 00) в розмірі 14% (але не менше 23 євро/тонну) до 1 січня 2012 року. Мито на ячмінь було залишено "як елемент компромісу" (зі стенограми парламентських слухань).

Вивізні мита на соєві боби, насіння свиріпи (ріпаку) та соняшникову олію не вводилися, про що помилкового повідомляли деякі інформ-агенства.

Після підписання закону Президентом, він набирає чинність з моменту опублікування. Це може статися, за словами депутата В.Ю.Хомутинніка, голови Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, "...за тиждень-два [закон був підписаний і вже вступив дію]"

Поки що відсутній офіційний текст закону. Відповідний законопроект було зареєстровано за №9239. Але як видно з стенограми, депутати голосували за закон в редакції комітету, який очолює В.Ю.Хомутиннік.

Експортне мито на ячмінь, пшеницю й кукурудзу було введено з 1 липня поточного року, разом з скасуванням повернення ПДВ при експорті зерна. Це призвело до суттєвого падіння обсягів експорту в новому сезоні, а також до зниження закупівельних цін. Крім того, в кінці вересня Мінекономрозвитку запропонувало ввести мита на сою, ріпак та соняшникову олію. Після виступів фермерських організації, Уряд пообіцяв вирішити питання експортних мит.

Оновлено (20.10.2011). Президент України підписав Закон №3906-VI "Про внесення змін до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур" - повідомляється на офіційному веб-сайті Президента.

Оновлено (21.10.2011). Текст закону №3906-VI від 7.10.2011 опубліковано на сайті Верховної Ради з зазначенням, що набрання чинності закону відбудеться 22 жовтня 2011 року.