Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Спеціальний режим оподаткування ПДВ для аграріїв продовжено до 2018 року

Спеціальний режим оподаткування для аграріїв залишається до 2018 рокуНовина щодо залишення спеціального режиму оподаткування діяльності в сфері сільського господарства стала відома в кінці липня поточного року, а саме, 29 липня 2015 року, коли президентом України було підписано законопроект 2173 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість".

В закон не увійшли абзаци 27-31, п. 13 р. I., які передбачали відміну спеціального режиму акумулювання ПДВ для сільгоспвиробників з початку 2016 року, що автоматично пролонгує дію спеціального режиму до 1 січня 2018 року.

Ініціатором скасування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, з 1 січня 2016 року виступило Міністерство фінансів України, обґрунтовуючи це метою виконання Листа про наміри до Міжнародного валютного фонду України від 27 лютого 2015 року. Пункт 24h цього Листа пояснює необхідність скасування спецрежиму тим, що "сільськогосподарський сектор перетворився на один із найбільш прибуткових секторів української економіки".

Слід нагадати, що активними противниками переведення сільгоспвиробників на загальну систему оподаткування стали, як Міністерство аграрної політики і продовольства України, яке наголосило на світовому досвіді підтримки сільгоспвиробників, яка за даними Міністерства в середньому в країнах Європи складає 450 євро/га, а в Україні близько 800 грн/га (34 євро/га за курсом НБУ). Також, Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та відносин наголосив про те, що спеціальний режим оподаткування сільгоспвиробників є єдиною працюючою підтримкою господарства.