Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Уряд дозволив Аграрному фонду продавати зерно врожаю 2006-2008 років

Згідно з постановою КМУ № 62 від 4 лютого 2009 р. Аграрний Фонд отримав дозвіл на реалізацію в поточному році зерна з державного продовольчого резерву врожаю 2006-2008 років.

Продаж зерна повинна проводитися, як вказано в постанові, за середньозваженими цінами рівноваги (фіксингу), що склалися протягом останніх трьох торгових сесій на Аграрній біржі та сертифікованих нею акредитованих товарних біржах, але не нижче ціни закупівлі з урахуванням витрат, пов'язаних із зберіганням зерна.

Як повідомлялось інформ-агенціями, за 2008 рік Аграрний фонд закупив 1,24 млн. тонн зерна на суму 1,42 млрд. грн. Всього, в запасах фонду з врахуванням закупок за позаминулі роки, знаходиться біля 2 млн. тон зерна. Для того що б продати на таку кількість зерна - експортна інфраструктура повинна працювати більш ніж місяць тільки з зерном фонду.

Враховуючи плани Уряду що до закупівлю паливо-мастильних матеріалів для проведення весняно-польових робіт частково за кошти Аграрного фонду, продаж зерна с фонду повинна початися найближчим часом.

Аграрний фонд створений постановою уряду №543 від 6 липня 2005 року і є уповноваженою державною установою з реалізації цінової політики в агропромисловому секторі і належить до сфери управління Мінагрополітики.