Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Президент знову ветував закон про підтримку агропромислового комплексу

Як повідомляє офіційний сайт Президента України, Голова держави не підписав другу редакцію Закону України № 922-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу».

Наприкінці січня Президент вже повертав до Парламенту цей законопроект 3353. Згідно зі стенограмою засідання Верховної Ради від 04 лютого, депутати підтримали всі пропозиції Президента, за винятком статті щодо надання розстрочки за кредитами сільгоспвиробникам з використанням рефінансування Національного банку.

Саме ця стаття стала основною причиною для накладення вето. Як вказано на сайті Президента «запроваджувані Законом порядок та особливості здійснення Національним банком України підтримки ліквідності комерційних банків, якими видано кредити сільськогосподарським товаровиробникам, через відповідні інструменти рефінансування (в тому числі надання стабілізаційного кредиту) не лише суперечить нормам Конституції України та Закону України «Про Національний банк України», але й може спричинити випадки неповернення депозитів вкладникам банку за відсутності наявних для таких виплат грошових ресурсів, чим відповідно буде порушено і право вкладника на отримання вкладу в повному обсязі».

В повідомлені прес-служби Президента вказується, що норма законопроекту що до заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2010 року, теж послужила причиною відмови від підпису закону. Але, враховуючи текст стенограми засідання, п'ята пропозиція Президента, яка саме стосувалася заборони на продаж землі, була прийнята депутатами.