Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

КМУ скасував обмеження максимальних цін закупівлі зерна в Аграрний фонд

Уряд скасував обмеження на ціну закупівлі зерна Аграрним фондом у продовольчий резерв. Таке рішення було прийнятно на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів з вирішення проблемних питань щодо забезпечення весняно-польових робіт, яке відбулося 26 лютого поточного року.

Згідно з постановою КМУ №145 від 26 лютого 2009 р. з тексту постанови №96 від 18/02/09 "Про закупівлю зерна до державного продовольчого резерву" було виключені слова, які не дозволяли купувати зерно за цінами вищими за мінімальні встановленні Міністерством Аграрної політики.

Зараз закупівля буде проводитися за "середньозваженими цінами, які склалися протягом останніх трьох торгових сесій на Аграрній біржі та сертифікованих нею акредитованих товарних біржах."

Середньозважені біржові ціни на сільськогосподарську продукцію, які склалися на Акредитованих товарних біржах України, публікує Міністерство аграрної політики. Але які саме ціни будуть братися для розрахунків (на приклад, на яких умовах постачання - EXW, CPT або інші) в постанові не уточнюється.

В той же день, постановою №146 від 26 лютого 2009 р. Уряд дозволив Аграрному фонду в поточному маркетинговому році здійснювати закупівлі зерна, переданого у заставу за надану бюджетну позику, також за середньозваженими біржовими цінами. Зокрема, постанова затверджує порядок закупівлі зернових переданих у заставу за надану бюджетну позику.

Повідомлення про викуп заставного зерна та відновлення закупівлі зернових врожаю 2008 року опубліковано на сайті Аграрного фонду. Крім цього, повідомляється про відкриття "Гарячої лінії" з питань діяльності фонду по телефонам (044) 279-16-99 та (044) 279-16-78.