Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Верховна Рада подолала вето на “антикризовий” закон про підтримку АПК

03 березня 2009 року Верховна Рада 382 голосами народних депутатів з 437, зареєстрованих у сесійній залі, подолала вето Президента України на закон №3353 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу".

Президент вже двічі застосовував право вето на цей закон. Після першого повернення закону до Верховної Ради, депутати прийняли до уваги майже всі зауваження Президента, за винятком правил рефінансування комерційних банків НБУ.

Документ поданий другий раз на підпис Президенту включав положення при яких комерційний банк, для отримання рефінансування від НБУ, добровільно пролонгував заборгованість позичальників-сільськогосподарських товаровиробників на строк, не менший строку, на який надається рефінансування, але не менший ніж 365 днів.

За умовами пролонгації, нова відсоткова ставка не могла перевищувати ставку яка існувала на момент надання кредиту, а вартість застави не переоцінюється у бік зменшення.

Фактично, отримання ресурсів від НБУ цілком залежало від пролонгації кредитів АПК. Саме такі положення стали причиною за якою Президент другий раз ветував закон.

Але після подолання вето, діє наступне положення Конституції України - "якщо під час повторного розгляду закон буде знову прийнятий Верховною Радою не менш як двома третинами від її конституційного складу, Президент зобов'язаний його підписати та офіційно оприлюднити протягом десяти днів".