Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Уряд заборонив закупівлю с/г техніки іноземного виробництва за бюджетні кошти

За інформацією офіційного порталу КМУ 11 березня 2009 року Уряд схвалив постанову №264 "Про розширення внутрішнього ринку для вітчизняних підприємств машинобудування для агропромислового комплексу".

Даним документом регламентовано, що кошти з Державного бюджету у вигляді допомоги, дотацій і підтримки для сільгосптоваровиробників використовуються на закупівлю сільськогосподарської техніки виключно вітчизняного виробництва. Також постановою забороняється використання коштів з бюджетних програм на закупівлю техніки для АПК іноземного виробництва.

Підставою для такого рішення є намір стимулювати розвиток вітчизняного виробництва сільськогосподарського обладнання та техніки.

Проект змін до закону «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», який мав дію подібну постанові КМУ, було розміщено на сайті Мінпромполітики ще 22 січня 2009 року. В пояснювальні записці до проекту закону, Мінпромполітики констатувало, що у 2000 році було імпортовано сільгосптехніки на 141,8 млн. $, а у 2008 році імпорт прогнозувався на рівні 2,5 млрд. $. Тобто, з 2000 року імпорт зріс більш ніж у 17 разів, а власне виробництво тільки у 4 рази.

Що стосується торгівлі с/г технікою, то згідно даних веб ресурсів Державної митної служби України та Держкомстату, в 2008 році Україною було імпортовано та експортовано наступні обсяги (за кодами ТНЗЕД, вибірково):

  • код 8701: трактори - на суму 881,5 млн. дол. США (експорт становив 126,5 млн. дол. США);
  • 8433: комбайни, машини для збирання або обмолоту сільськогосподарських культур та ін. - на 552 млн. дол. США (експорт - 38 млн. дол. США);
  • код 8432: машини сільськогосподарські для підготовки та або оброблення ґрунту - імпортовано на 303,9 млн. дол. США (експорт - 125 млн. дол. США);
  • коди 8434, 8436: доїльне та інше обладнання - імпортовано на 99,8 млн. дол. США (експортовано - на 43 млн. дол. США).

За розрахунками Уряду, в результаті виконання постанови збільшиться обсяг реалізації вітчизняної продукції на суму 1,2 млрд. грн., що повинно сприяти надходженню до Державного бюджету додаткових 315 млн. грн., та сприяти створенню 6,5 тис. нових робочих місць.