Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Президент виступає за скасування адміністративного регулювання аграрного ринку

"Ми повинні закріпитися на цьому ринку (с / г продукції), але там не повинно бути місця тому грубому адміністрування, яке практикується урядом і це дуже велика помилка. Нам треба відмовитися від цієї практики", - сказав глава держави на всеукраїнському форумі "Влада і бізнес - партнери "в Києві в середу.

На його думку, щоб замінити адміністративні методи в сільському господарстві на ринкові уряд, зокрема, має працювати над створенням державного продовольчого резерву.

"Україна повинна звикнути до того, що 1,5 млн тонн кожен день, кожен місяць перебувають в Аграрному фонді і мета цих запасів - через ринкові методи працювати на ринку сільгоспвиробництва", - сказав президент.

В. Ющенко також вважає, що Україні необхідно зробити висновки з політики попередніх років.

"Нам необхідно зробити урок з політики попереднього року: політику цінову і, особливо, продовольчу України програла. Владі не вдалося справитися, і це призвело до того, що окремі продовольчі позиції мали подорожчання до 70%", - підкреслив президент.

"Змінюється досить серйозно структура посівних площ через мотивів ринку, в дефіцит потрапляють товари, які мають дещо слабше економіку, слабшим не через те, що, наприклад, на зерновому ринку такої економіки немає, а слабкіше тому, що протягом двох років, на мою думку, урядом проводилася досить невдала агарної політики, коли через адміністративних обмежень з одного боку, особливо, зовнішньої частини ринку, національний виробник недоотримав мільярди гривень тих ресурсів, які повинні бути в якості обігових коштів ", - сказав В. Ющенко.

Як повідомлялося, уряд Віктора Януковича в минулому році встановило з 1 липня 2007 року квоти на експорт зерна в обсязі 12 тис. тонн, які учасники ринку кваліфікували як заборонні. У листопаді минулого року Кабмін вирішив продовжити дію цих квот до кінця року, а з 1 січня по 31 березня 2008 року дозволити експорт 1,2 млн тонн зерна.

В даний час реальні відвантаження зерна не почалися, оскільки ще жодна компанія не отримала відповідну ліцензію. Україна, за попередніми даними, зібрала в 2007 році 29,3 млн тонн зерна проти 34,3 млн тонн в 2006 році. Експортний потенціал України на 2007/2008 маркетинговий рік експерти оцінюють в 4-5 млн тонн.