Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Вперше в Україні буде проведено сільськогосподарський перепис

За повідомленням Урядового порталу 6 травня 2009 року Уряд України прийняв розпорядження про проведення першого Всеукраїнського загального сільськогосподарського перепису з 1 по 25 липня 2012 р.

Рішення Уряду визначає основні організаційні засади проведення перепису та встановлює конкретні строки здійснення цієї роботи. Зокрема, визначено, що перед загальним сільськогосподарським переписом, у 2010 році у Баштанському районі Миколаївської області буде проведено пробний перепис.

Згідно з розпорядженням, Держкомстат та його територіальні органи визначаються відповідальними за підготовку проведення, оброблення, узагальнення та поширення результатів сільськогосподарського перепису.

За словами керівника Держкомстату Олександра Осауленка такий перепис повинен врахувати посівні площі, худобу, птицю, всі виробничі фонди, приміщення, стан меліорації, хімізації, екологічний стан, чисельність працюючих.

Необхідність проведення в Україні Всеукраїнського загального сільськогосподарського перепису обумовлена назрілою потребою отримання систематизованих і детальних статистичних даних про стан і структуру сільського господарства, наявності та використання його ресурсного потенціалу в розрізі всіх територіальних одиниць. Крім того, проведення сільськогосподарських переписів, які здійснюються у більш ніж 120 країнах світу, є однією з обов’язкових умов для адаптації національної статистики до європейських стандартів.

За підрахунками Держкомстату, орієнтовна вартість проведення пробного перепису складе 1,1 млн. гривень, загального перепису - 305 млн. гривень.