Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

На українських землях буде рости лівійське зерно

Під час офіційного візиту української делегації на чолі з Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко до Лівії було анонсовано про можливість передачі в оренду лівійській стороні 100 тис. гектарів українських земель для спільного виробництва сільськогосподарської продукції.

Як повідомляє сайт "Українский Бізнес Ресурс", за словами Міністра аграрної політики України Юрія Мельника "Україна готова на правах оренди надавати землю лівійським компаніям для спільного виробництва агропромислової продукції. У квітні 2008 був підписаний меморандум про виконання проекту між "Індустріальним союзом Донбасу" і Лівійською компанією, а сьогодні ми можемо запропонувати низку аналогічних проектів".

Передбачається, що землі будуть виділені в Дніпропетровській області, а співпраця в виробництві буде відбуватись спільно з компанією "Агросоюз".

Крім того, міністр зазначив, що співпраця в аграрному секторі може бути значно розширена, оскільки Лівія має велику потребу в українському фуражі.

За даними FAOSTAT, у 2000-2006 рр. Лівія щорічно імпортувала від 37 до 270 тис. тонн ячменю, від 150 до 510 тис. тонн кукурудзи, пшениці в межах 215-580 тис. тонн, а також пшеничного борошна від 400 тис. до 1 млн. тонн.

Окрім згаданого проекту високопосадовці двох країн обговорювали можливість співпраці в таких галузях економік як: енергетична, хімічна, авіаційна та іншіх.