Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Зміцнення позиції України на світовому ринку зерна має бути одним із пріоритетів держави

Під час відкриття ХХІ Міжнародної агропромислової виставки-ярмарку "АГРО-2009" Віктор Ющенко наголосив, що збільшення присутності України на сільськогосподарському ринку світу, зокрема, зерновому, має бути одним із пріоритетів нашої державної політики, "тому що це є наш національний інтерес".

Віктор Ющенко нагадав, що Україна закріпилася на п'ятому місці у світі за експортом зерна, першому - за експортом насіння соняшнику та соняшникової олії. "Переконаний, ці позиції нам треба зміцнювати, нам треба показати, що з колін встає унікальна аграрна економіка країни, яка традиційно вважається житницею Європи", - сказав Президент.

Як повідомляє Прес-служба Президента України, у своєму виступі на церемонії відкриття виставки Глава держави відзначив, що в нашої країни є потужний потенціал, завдяки якому ми маємо всі можливості відновити й утвердити статус одного зі світових лідерів у виробництві та експорті сільгосппродукції.

В.Ющенко, зокрема, відзначив, що інтерес інвесторів до АПК України зростає. Він нагадав, що у 2008 році найбільше інвестицій, у першу чергу іноземних, прийшло саме у галузь сільського господарства. "Сільське господарство є провідною галуззю, яка отримує найбільше інвестицій, як іноземного, так і національного інвестора", - сказав він, додавши, що це свідчить про значну лібералізацію цього сегменту ринку. "Я бачу розвиток сільського господарства як виключно перспективний, однак, водночас ми повинні говорити, що ще є багато проблем", - підкреслив Глава держави.

Він, зокрема, критично оцінив минулорічне рішення уряду про заборону експорту зерна та олії, а також про помилкову позицію Кабміну щодо сфери м'ясної продукції. На переконання Президента, це свідчить про «адміністративне ручне управління» в галузі сільського господарства, від якого, безумовно слід відмовлятися. Він також наголосив на неприпустимості відсутності "нормальної бюджетної політики" стосовно сільського господарства.