Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Канадці постачатимуть елеватори українським зерновикам

Продуктивно відбувається співпраця між українськими та канадськими підприємствами агропромислового комплексу уже протягом тривалого періоду. Ще одним підтвердженням цього стало підписання 18 вересня цього року угоди між НАК "Украгролізинг" та канадською компанією SNC-Lavalin Inc.

Контракт укладено на виконання постанов КМУ від 17.07.2009р. №773 "Про залучення Національною акціонерною компанією "Украгролізинг" у 2009 році іноземного кредиту під державну гарантію для реалізації інвестиційного проекту впровадження ресурсозберігаючих технологій із закупівлею об’єктів інфраструктури разом з обладнанням для приймання, доробки та зберігання сільськогосподарської продукції" та від 17.07.2009р. №772 «Про залучення Національною акціонерною компанією "Украгролізинг" у 2009 році іноземного кредиту під державну гарантію для реалізації інвестиційного проекту впровадження ресурсозберігаючих технологій із закупівлею технічних засобів і об'єктів інфраструктури разом з обладнанням для заготівлі молока, його зберігання та переробки».

На думку голови правління НАК "Украгролізинг" Миколи Шпака: "У процесі реалізації проектів українські сільгоспвиробники зможуть отримати на умовах фінансового лізингу сучасні зернові елеватори, молоковози та обладнання для молокоприймальних пунктів. Програми іноземного інвестування, можливі завдяки гарантіям держави, стають додатковими резервами для модернізації технічного парку у господарствах активних агровиробників".

Компанія SNC-LAVALIN INC буде постачати елеватори та молоковози НАК "Украгролізингу" за рахунок кредиту Канадського експортного агентства (EDC), який залучається під державні гарантії. Загальна вартість угоди оцінюється у сумі до 600 млн. доларів США.

Фінансовим агентом по супроводу кредитів визначений державний "Укрексімбанк", який діє на основі агентської угоди з Міністерством фінансів від імені Кабінету міністрів.

У НАК "Украгролізинг" визначено, що обладнання переважно спрямовуватиметься сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам. Компанією буде проведений ретельний аналіз кредитоспроможності заявників. Особливо прискіпливо вивчатимуться заявки на поставку елеваторів, бо у даному випадку споруджуватиметься готовий комплекс, який включатиме весь комплекс робіт - від проектування, вибору майданчика та прив’язки до місцевості. За словами Євгена Ціпа - першого заступника голови правління «Украгролізингу» ділянки, на яких будуватиметься такий комплекс, мають належати виключно лізинговій компанії. На даний час компанією ведеться пошук пілотних ділянок для початку реалізації проекту з будівництва елеваторів.