Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Кабмін відтермінував введеня квот на експорт зерна

За повідомленням інформ-агенств, КМУ України поки не розглядатиме можливість введення квот на експорт зерна. Про це заявив в вівторок, 25 серпня, Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк. "Тому що поки все спокійно", - пояснив міністр. Щодо можливості введення квот в майбутньому, то за словами Міністра це залежатиме від обсягу експорту зернових. Питання щодо введення квот на експорт зерна (пшениця, ячмінь, жито) було офіційно піднято після введення 5 серпня Росією повної заборони на експорт зернових в зв'язку з посухою й аномально високою температурою. Згідно з опублікованим проектом постанови КМУ планувалось обмежити експорт з 1 вересня до 31 грудня в розмірі 1,5 млн.т для пшениці й 1,0 млн.т для ячменю. Ще раніше Митна Служба України почала інспектувати судна на предмет відповідності якості вантажу задекларованим даним.

Питання обмеження експорту зерна викликало негативну реакцію як всередині країни, так й за її межами. Так, Міжнародна Асоціація Торгівлі Зерном і Кормами (GAFTA) звернулася до центральних органів влади України з відкритим листом, в якому висловила занепокоєння стосовно появи технічних торговельних бар'єрів - додаткових перевірок Митної Служби. Українська Зернова Асоціація також виступила з листом до КМУ, в якому просила відтермінувати введення квот й збільшити їх розмір.

Можливе обмеження експорту зерна викликало різке падіння цін на внутрішньому ринку й призупинення закупівлі зерна трейдерами.  Так, ціна закупівлі ячменю на термінали Нібулону в м.Миколаїв впала з 1770 до 1300 грн. за 1 тонну. Але в минулу п'ятницю, 20 серпня, закупівельну ціну було підвищено до 1500 грн./т.