Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна вводить квоти на експорт зерна

5 жовтня на засіданні КМУ була прийнята постанова "щодо введення квот на вивезення зерна з України і проведення відповідного моніторингу з метою забезпечення якраз потреб держави у продовольчому зерні та фуражному зерні, та насіннєвому фонді, з виконанням всіх угод, які є в Україні" - повідомив Григорій Калетнік, Голова Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, під час парламентських слухань 6 жовтня 2010 року.

Щодо деталей режиму квотування експорту зерна з України, поки що на сайті КМУ не опубліковано ніяких офіційних документів. За повідомленнями інформ-агенції, які посилаються на учасників ринку, обмежений режим торгівлі зерном буде введено до кінця року, обсяги квот становлять 3 млн.т для кукурудзи, 0,5 млн.т - пшениці й 0,2 млн.т - ячменю.

У той же час за словами першого віце-прем'єр-міністра України Андрія Клюєва квоти на кукурудзу складуть 2 млн.т й по 0,5 млн.т для пшениці й ячменю; попередньо квоти вводиться до кінця 2010 року.

З країн СНД Україна стала третьою державою-експортером зерна, яка вводить обмеження експорту зерном. Росія ввела тимчасову заборону на експорт зерна ще на початку серпня, Казахстан постановою уряду від 5 жовтня обмежив експорт гречки, олії й деяких олійних культур.

Оновлено 12.10.2010. Проект постанови КМУ, який опубліковано на сайті Міністерства економіки, передбачає введення до 31 грудня експортних квот в розмірі 2 млн.т для кукурудзи, 0,5 млн.т для пшениці, 200 тис.т для ячменю й по 1 тис.т - жита й гречки.