Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Квоти на експорт зерна продаватимуть на аукціоні

аукціон"Уряд прийняв рішення про продаж квот на експорт зерна через аукціони з метою запобігання корупції" - про це повідомив сьогодні Перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв під час прес-конференції в Києві.

Він висловив сподівання, що найближчими днями Верховна Рада змінить закон про зовнішньоекономічну діяльність й введе норму про продаж експортних квот на зерно через аукціони. "Я думаю, на цьому тижні приймуть зміни до закону, і через тиждень, максимум два, проводитимуться аукціони", - зазначив Андрій Клюєв.

"Ми впроваджуємо саме цей механізм, продаж квот через аукціони для того, щоб повністю виключити корупційну складову" - наголосив Перший віце-прем'єр-міністр. Він також заявив, що проведення аукціонів буде проводитися прозоро, а кошти від продажу квот спрямовуватимуться до бюджету держави. Вартість аукціонних лотів визначатиме Міністерство економіки.

Нагадаємо, що 18 жовтня було опубліковано постанову Кабінету Міністрів України №938 від 04.10.2010 "Про встановлення обсягів квот на окремі види сільськогосподарської продукції, експорт якої підлягає ліцензуванню до 31 грудня 2010 р., і затвердження Порядку видачі ліцензії на експорт окремих видів сільськогосподарської продукції та розподілу квот".

Цією постановою загальний обсяг квот на експорт зерна встановлено в розмірі 2702 тис. тонн; у тому числі 2 млн. т - для кукурудзи, 0,5 млн. т для пшениці та суміші пшениці й жита, 200 тис. т - ячменю, й по 1 тис. т для жита і гречки.

Під час сьогоднішньої прес-конференції Андрій Клюєв пояснив, що Уряд прийняв рішення про введення квот на експорт зернових вимушено, у зв'язку з ажіотажною ситуацією на зовнішніх ринках через низькі врожаї у сусідніх країнах, а також щоб сформувати запаси у Державному резерві та Аграрному фонді. "Зараз, як тільки ми заповнимо Державний резерв зерном, як тільки буде повний Аграрний фонд, тоді квоти будуть скасовані і проблем з експортом зерна не буде", - сказав він.