Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Уряд обіцяє вирішити питання мита на зерно

Вчора Аграрний союз та Асоціація фермерів та приватних землевласників провели пікетування Верховної Ради України з вимогами скасувати експортне мито на зерно, не вводити нові мита на сою, ріпак та соняшникову олію, й продовжити дію мораторію на купівлю-продаж землі до повного врегулювання земельних відношень. Згідно з повідомленнями Уряду й профільного Міністерства, до аграріїв мають прислухатися.

Так, Міністр агарної політики та продовольства України М.Присяжнюк, зустрівся з представниками фермерських організації й повідомив, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект щодо скасування експортних мит на зерно. Також, він наголосив про необхідність відновлення повернення ПДВ при експорті зерна. Але, на думку Міністра необхідно, щоб ПДВ "повертався безпосередньо виробнику зерна".

За підсумками зустрічі було розроблено Меморандум про порозуміння в питаннях податкової політики та експорту сільськогосподарської продукції між Мінагрополітики, Аграрним союзом та Асоціацією фермерів.

Уряд також провів 4 жовтня нараду з фермерами. Й вже сьогодні, 5 жовтня, Микола Азаров пообіцяв, що питання експортного мита на зерно буде врегульоване впродовж дня. "В Уряді створена робоча група, яка впродовж дня врегулює питання експортних мит на зерно" - заявив Прем’єр-міністр коментуючи вимоги аграріїв.

В офіційних урядових повідомленнях не згадується питання земельної реформи. У той же час, заступник Голови Верховної Ради України М.Томенко вважає, що влада налаштована почати продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 січня 2012 року й прискорює приняття необхідних законів. М.Томенко висловив стурбованість тим фактом, що Президент намагається пришвидшити розгляд земельного питання.

Оновлено (06.11.2011). На сайті Мінагрополітики з'явилась інформація про обговорення під час зустрічі з фермерами 4 жовтня також й законопроекту "Про ринок земель" та земельного питання. Як повідомляється, за результатами зустрічі було вирішено створити робочу групу, яка працюватиме в Мінагрополітики над питанням проведення земельної реформи.